Site Loader
ul Oksywska 44A 34-900 Kielce

Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego zastąpienie starych, źle działających, zepsutych karniszy luksusowym nowym karniszem.

Jeśli więc wieszasz nowe zasłony, nie chcesz skończyć z karniszami i szynami, które nie są ładne ani nie spełniają swojej roli. Zastosowanie odpowiedniego karnisza do dekoracji okna nie tylko zapewni nowym zasłonom najlepszą wydajność, ale także stanowią stylową i przyciągającą wzrok dekorację w pomieszczeniu.

Jak zdecydować, czy wybrać metalowy karnisz, czy drewniany?

Rolmajster to sklep z akcesoriami okiennymi

Czasami wybór między metalowym a drewnianym karniszem jest wyłącznie kwestią osobistych preferencji lub tego, które rozwiązanie twoim zdaniem będzie najlepiej wyglądać w danym pomieszczeniu. Być może masz już w głowie pewien pomysł na wygląd okien, a zatem bez problemów wybierzesz rodzaj karnisza, który będzie pasował do ogólnego wystroju wnętrza. Czasami to po prostu względy praktyczne mogą dyktować wybór karnisza metalowego lub drewnianego. Należy wziąć pod uwagę takie rzeczy, jak przydatność i trwałość do ciężaru wybranych zasłon, ograniczenia wielkości przestrzeni dostępnej na mocowanie karnisza lub po prostu rodzaj zakończenia, który zamierzasz zastosować.

Często można dopasować karnisze do swoich mebli lub innych elementów wyposażenia. Na przykład, jeśli w danym pokoju masz chromowane oprawy oświetleniowe lub klamki do drzwi, to metalowy karnisz z chromowanym wykończeniem będzie idealnie pasował. Jeśli otoczenie jest bardziej tradycyjne, lepiej pasowałyby drewniane karnisze z dębowym lub sosnowym wykończeniem. Karnisze z nowoczesnymi lakierami, takimi jak połyskująca biel lub postarzana, spękana farba, mogą również dodać charakteru i stylu do dekoracji okiennych, więc przy wyborze karnisza można również wziąć pod uwagę kolor lub styl akcesoriów, które już posiadamy.

Wybór i zakup zasłon i karniszy będzie sprowadzać się do twoich osobistych preferencji. W sklepie Rolmajster znajdziemy szeroki wybór karniszy w różnych materiałach, kolorach, średnicach i długościach. Bardzo ważne jest, aby mieć odpowiednią liczbę wsporników do podparcia karnisza, ponieważ będziesz chciał, aby działał on dobrze przez długi czas. Podobnie, aby zasłony prawidłowo wisiały, będziesz potrzebować odpowiedniej liczby pierścieni z żabkami do karniszy, aby móc równomiernie rozłożyć haczyki na zasłonach.

Post Author: Weronika