Site Loader
ul Oksywska 44A 34-900 Kielce

Jedną z zasad etykiety, długiej tradycji i sprawiedliwej dekoracji życia jest dar kwiatów. To nie jest tylko rytuał. Jest to akcja, która przenosi jakąś informację zarówno do dawcy, jak i dawcy. Dając bukiety, należy pamiętać, że z każdym z kwiatów wiąże się określone znaczenie. Jeśli osoba, która otrzyma te kwiaty w prezencie, zna te informacje, niewłaściwa kombinacja kolorów może zawstydzić obie strony. Aby tego uniknąć, sięgamy do tradycji historycznych.

Język kwiatów i aromatów przyszedł do nas ze starożytnego Wschodu. Zgodnie z nim każdy kwiat oznacza określone uczucie lub wywołuje działanie. Istnieje wiele takich kwiatów, których kobiety raczej nie powinny dawać.

ZNACZENIE NIEKTÓRYCH KWIATÓW

Wybierając się na pierwszą randkę, na znajomą lub odwiedzając dom po raz pierwszy, nie powinieneś wybierać bukietów zawierających:

  • berberys – oznacza wrażliwość;

  • waleriana – symbolizuje wietrzność;

  • żółty z lewym – odzwierciedla ognistą miłość;

  • kwiat granatu – ekspresowa adoracja;

  • leszczyna – pokaże tęsknotę za sercem.

Uważa się również, że młode dziewczęta nie powinny mieć jasnoczerwonych kwiatów, co wskazuje na ognistą pasję i wyjątkowo stronnicze nastawienie dawcy.

KTÓRYCH BUKIETÓW NIE POTRZEBUJESZ WYBRAĆ

Nie jest zwyczajowo dawać nieparzystej liczby kwiatów w bukiecie. Uważa się, że korzenie tej tradycji tkwią w Japonii, gdzie hieroglif „czwórka” kojarzy się dźwiękiem z hieroglifem „śmierć”. Chociaż można to argumentować. Wciąż stosunkowo niedawna dawanie dwóch, czterech lub innej liczby parzystych kolorów było całkiem do przyjęcia. Najbardziej luksusowe bukiety były zawsze ponumerowane w dziesiątkach (dwanaście). Ale aby uniknąć nieporozumień, lepiej przestrzegać tradycyjnych zasad przyjętych we współczesnym społeczeństwie – aby dać damskim bukietom nieparzystą liczbę kwiatów, na przykład można zamówić kwiaty do niemiec 101 róż.

Nie dawaj kobietom sztucznych kwiatów. To kompletnie złe maniery. Takie bukiety są zwykle związane z wieńcami żałobnymi i zawsze niosą nutę taniości i fałszu.

Kilka praktycznych wskazówek, jak uniknąć incydentu podczas ceremonii rozdania kwiaty na urodziny:

  • wybierając bukiet róż, lepiej dać pierwszeństwo temu, którego kolce są przycięte;

  • niektóre kwiaty mają jasne i trudne do czyszczenia pyłki (niektóre rodzaje lilii). Dlatego, aby nie zepsuć stroju damy i całej uroczystości, lepiej nie wybierać bukietów z takimi kwiatami;

  • spróbuj z góry dowiedzieć się, czy dama ma alergie, w przeciwnym razie prezent zmieni się w źródło zaostrzenia;

  • staraj się unikać kwiatów o silnym aromacie, które mogą powodować ból głowy, wpływać na ciśnienie i ogólne samopoczucie.

  • Jeśli chodzi o narzucony mit, że „żółte tulipany to oznaki separacji” i że wszystkie żółte bukiety kwiatów są przeznaczone do rozstania, będzie to zależeć od tego, jak przesądna jest kobieta. Ponieważ na wiosnę wszyscy otrzymują żółte mimozy, niewiele osób nie doceni piękna żółtych róż i tych samych tulipanów, a na pewno nikt nie powie, że wesoły jasny dekoracyjny słonecznik (często używany w bukietach ślubnych) służy do rozstania. Dlatego zdefiniowanie jasnych ram, dla których bukiety kwiatów, które można dać kobiecie, jest możliwe i które są kategorycznie niemożliwe, jest praktycznie niemożliwe. Surowy zakaz może być tylko stanem zdrowia – alergią lub nietolerancją. Cała reszta to tradycje, mity i osobiste preferencje.

Post Author: Weronika