Pajączki i popękane naczynka są zasadniczo problemem estetycznym.
Nie są niebezpieczne i zazwyczaj nie powodują objawów bólowych. Mogą jednak być oznaką głębszych problemów z żyłami, dodatkowo szpecą ciało, warto je zatem usuwać, aby zapobiec pogorszeniu stanu. Obecnie dostępne są bezbolesne i nieinwazyjne zabiegi zamykania naczynek z użyciem lasera, nie powodują one dyskomfortu, nie wymagają znieczulenia, nie ma również blizn i powikłań jak w przypadku innych metod, które wymagają rozcięcia powłok skóry.
Zabieg z użyciem lasera zamykający pękające naczynka na nogach
Jeśli dotknięte pajączkami obszary są większe lub dość kłopotliwe, istnieją różne opcje leczenia. Jeśli są związane żylaki, wyniki leczenia są lepsze, jeśli zostaną one wyleczone w pierwszej kolejności. Po uporaniu się z żylakami towarzyszącymi, można pajączki i popękane naczynka leczyć za pomocą mikroskleroterapii lub laserów. Mikroskleroterapia wymaga wstrzyknięć bardzo cienką igłą w same naczynka. Celem jest uszkodzenie małych naczyń, aby nie mogła przez nie przepływać krew. Po zabiegu należy nosić pończochy podtrzymujące, ponieważ pomagają one uszczelnić żyły, a także wspomagają krążenie.
Zabiegi laserowe są leczeniem alternatywnym, nieinwazyjnym, zabieg trwa kilkanaście minut, jest bezbolesny, nie jest również wymagane znieczulenie. Dodatkowo laser jest skuteczny w leczeniu drobnych naczyń i pajączków na nogach i twarzy, z którymi nie poradzi sobie mikroskleroterapia. Niezależnie od zastosowanej metody, leczenie zajmuje trochę czasu, aby osiągnąć maksymalny efekt. Potrzeba kilku tygodni lub nawet kilku miesięcy, aby żyłki zniknęły z powierzchni skóry, trzeba również powtarzać kilka zabiegów zgodnie z zaleceniami lekarza.
Aby wyleczyć pękające naczynka na nogach warto skorzystać z serii zabiegów z użyciem lasera. Możemy się im poddać w gabinecie dermatologii estetycznej lub w gabinecie medycyny estetycznej. Zazwyczaj naczynka znikają po 3 zabiegach, przeprowadza się je w odstępie kilku tygodni, aby ocenić efekty leczenia.