Site Loader
ul Oksywska 44A 34-900 Kielce

Kłamstwa w trakcie rozmów kwalifikacyjnych stały się naprawdę powszechne – według raportu HireRight’s z 2017 roku aż 85% pracodawców przyłapało potencjalnych pracowników na fabrykowaniu swoich osiągnięć.

Ilość ta coraz bardziej wzrasta, jeśli porównamy taki wynik z badaniami wcześniejszymi. Z tego też powodu warto jest pamiętać o tym, że dzisiaj istnieją już rozwiązania, które mogą nam rozwiązać problem nierzetelnego pracownika o wiele szybciej, niż szczegółowa analiza jego życiorysu i testowanie wszelkich jego umiejętności.
Obecnie badania wariograficzne stają się doskonałą metodą na to, żeby sprawdzić dokładnie, czy danej osobie możemy zaufać. Z tego też powodu warto jest sprawdzić Instytut Badań Wariograficznych, który pomoże ci w lepszej rekrutacji.

Jak wiadomo, tradycyjne procesy tego typu mają wiele wad – przede wszystkim pierwszym etapem rekrutacji jest przesiewanie aplikacji automatycznie – bierze ich doświadczenie, oczekiwania finansowe, czy też wykształcenie i sprawdza, czy pasują oni do profilu badanej osoby.

Drugim krokiem będzie rozmowa z pracodawcą, który to już często nie ma wątpliwości co do kwalifikacji takiej osoby, skoro przeszła ona przez agencję do zatrudniania pracownika. Z tego też powodu warto jest sprawdzić, jak można alternatywnie podejść do tego tematu, żeby nie marnować swojego czasu ani też pieniędzy.
Oprócz odpowiedniego podejścia rekrutera do rekrutowanej osoby, ważne jest również zastosowanie nowoczesnych technik, które umożliwią przesiewanie kłamstw. Obecnie system badań wariograficznych jest stworzony w taki sposób, żeby dało się bardzo skutecznie wykrywać tak zwane ślady pamięciowe. Dzięki temu nie da się oszukać takiego urządzenia na przykład poprzez zmianę toru myślowego, czy też spokojniejszy oddech. Dawne wariografy były urządzeniami niedoskonałymi, jednak dzisiaj oszukanie takiego badanie jest praktycznie niemożliwe – a jest to doskonały powód do tego, żeby wykorzystać je w procesie rekrutacji. Wejdź więc koniecznie na stronę wariograf na której odnajdziesz szereg informacji na temat takich badań.

Post Author: Weronika