Site Loader
ul Oksywska 44A 34-900 Kielce

Jeśli chcemy przepisać dom albo inną nieruchomość na rodzinę to trzeba wiedzieć jak to zrobić. Darowizna jest w Polsce bardzo popularna.

Mogą to być też pieniądze, samochody i wszystko, co przedstawia jakąś wartość. To, dlatego szukamy pomocy u notariusza, który będzie mógł nas przez to przeprowadzić. Chodzi o to żeby darowizna, jeśli jest pokaźna była legalna. Nie chcemy mieć później problemów z urzędem skarbowym, który się czegoś dopatrzy i tym sposobem będą od nas żądać wyjaśnień albo, co gorsza będziemy płaci kary. Wiele osób boi się, że będzie trzeba zapłacić podatek od darowizny. To nie do końca tak wygląda. Jeśli my przepisujemy na swoje dziecko dom albo działkę to nie płaci żadnego podatku. Natomiast, jeśli przekazujemy na rodzinę, czyli córka jest z mężem to wtedy sytuacja się komplikuje. Nawet, jeśli będą to pieniądze to trzeba zapłacić wtedy podatek. Trzeba się zastanowić czy to ma sens czy nie lepiej wszystko przepisać na jedną osobę. Notariusz będzie mógł nam w tej kwestii doradzić. Pójdziemy do niego i dowiemy się, jakie mamy możliwości. W ten sposób wybierzemy z nich to wszystko, co jest dla nas przydatne. My na prawie znać się nie musimy, dlatego idziemy bezpośrednio do osób, które darowiznami zajmują się każdego dnia i mamy nasz problem rozwiązany.


Wcześniej trzeba zadzwonić do sekretariatu w kancelarii notarialnej, a dowiemy się, jakie są wolne terminy.

W Polsce notariusze mają bardzo dużo pracy, dlatego dostanie się do kogoś takiego tego samego dnia, kiedy dzwońmy jest mało realne. Może będziemy mieć takie szczęście, ale to trzeba sprawdzić. jeśli zadzwonimy to umawiamy się na konkretny dzień i godzinę. Mówimy również, że chodzi nam o darowiznę. W kwestiach prawnych pomoże nam notariusz Kraków i warto się z nim skontaktować. Na początek może to być tylko porada, bo wiemy wtedy, co dalej możemy robić. Później można już przygotować wszystkie potrzebne dokumenty i przeprowadzić wszystkie potrzebne formalności, a trochę ich jest. Notariusz będzie na wszystko bardzo dobrze przygotowany.

Post Author: Weronika