Site Loader
ul Oksywska 44A 34-900 Kielce

Prowadzenie księgowości jest jednym z największych wyzwań w biznesie. Dotyczy to nie tylko przedsiębiorstw z wieloletnim doświadczeniem na rynku, ale również nowo powstałych firm. Czy warto oddać część księgowych spraw od razu w ręce profesjonalnych doradców, czy czekać na kryzys? Jedno jest pewne. Zaoszczędzony w ten sposób czas można poświęcić m.in. na rozwijanie biznesu, czy szkolenie pracowników. To zaprocentuje w przyszłości.

Na co należy zwrócić uwagę?

Właścicieli firm czeka ogrom wyzwań związanych z obsługą księgowości, zaczynając od prawidłowego prowadzenia ksiąg podatkowych, przez obsługę wynagrodzeń pracowników oraz ich umów, po przygotowanie rocznego sprawozdania działalności. Do tego dochodzą sprawy związane z rozliczeniem podatków, prowadzeniem spraw komorniczych oraz wsparcia ze strony prawników. Przy czym nie sztuką jest zatrudnianie zewnętrznej firmy do obsługi księgowości w celu gaszenia pożarów, lecz znalezienie biura, które cieszy się renomą oraz ma wieloletnie doświadczenie.

Co to oznacza w praktyce?

Wybór odpowiedniej firmy zależy od wielkości przedsiębiorstwa, stopnia zaawansowania jego działalności, liczby pracowników, skali rocznych obrotów, a także proponowanej oferty. Poza ceną należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak m.in. zakres polisy od odpowiedzialności cywilnej poszczególnych doradców, sposoby ochrony danych osobowych oraz legalność oprogramowania, które używane jest przez biuro. Nie bez znaczenia pozostaje również dostępność firmy księgowej oraz jej poszczególnych pracowników. Na przykład, gdy pilnie potrzebujemy skontaktować się z prawnikiem.

Księgowość Gliwice – dla kogo?

Ostatnim elementem, jaki decyduje o wyborze odpowiedniego biura księgowego, jest jego lokalizacja. Może się bowiem okazać, że potrzebne jest szybkie dostarczenie dokumentów. Czasami niezbędne są także osobiste spotkania z doradcami księgowymi. Dlatego też księgowość w Gliwicach jest jednym z optymalnych rozwiązań dla firm, które znajdują się na Śląsku. To dlatego, że dojazd z m.in. Zabrza, Katowic, czy Rudy Śląskiej za pośrednictwem Drogowej Trasy Średnicowej, autostrad A4 i A1 zajmuje ok. 15-20 minut. Ponadto z racji tego, że w Gliwicach znajduje się podstrefa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz szereg instytutów naukowo-badawczych oraz wydziałów Politechniki Śląskiej, w mieście działa wiele firm o innowacyjnej działalności, co przekłada się na doświadczenie firm, które obsługują ich księgowość.

Post Author: Weronika