Site Loader
ul Oksywska 44A 34-900 Kielce

Chemiczne czyszczeni kanalizacji możliwe jest, jeżeli twoja instalacja składa się z rur PCV. Jeżeli jednak dysponujesz starą żeliwną instalacją, ta metoda może być dla niej zabójcza.

Dzięki temu, że zdecydujesz się na wykorzystanie tego sposobu przy czyszczeniu rur z PCV, udrożnisz zamknięcia wody. Pamiętaj jednak, że zatory znajdujące się w dalszej części instalacji wymagają zastosowania preparatów biologicznych. Nie zalecamy również, aby zbyt często korzystać z tej metody udrażniania rur, ponieważ może ona uszkodzić system. Warto również wiedzieć, że środki chemiczne są produkowane przede wszystkim na bazie zasady sodowej, która dzięki żrącym właściwościom czyści resztki znajdujące się w kanalizacji i w skuteczny sposób je usuwa. Dzięki granulkom oraz żelom, w skuteczny sposób usuniesz również nieprzyjemny zapach wydobywający się z kanalizacji. Wykazują one działanie grzybobójcze i bakteriobójcze. To, ile preparatu trzeba użyć, aby uzyskać spodziewane rezultaty, w dużej mierze zależy od rodzaju przyboru sanitarnego, który trzeba przetkać. Inna dawka przyda się przy przetykaniu zlewu, natrysku, a inna muszli klozetowej. Preparaty chemiczne możesz kupić już od 20 zł. Możesz jednak stworzyć także samodzielnie środek skutecznie radzący sobie z zatorami. Wystarczy do tego soda oczyszczona oraz ocet.

W niektórych przypadkach zastosowanie chemicznego czyszczenia kanalizacji nie jest możliwe. Z pomocą przychodzi wtedy mechaniczne czyszczenie rur. Aby zastosować tę metodę, należy wyposażyć się w przepychaczkę. Urządzenie kosztuje zaledwie kilka złotych i możesz kupić je w praktycznie każdym sklepie gospodarczym. Możesz również kupić specjalne przepychacze mechaniczne wyposażone w sprężynę z rdzeniem, ale zwykle zwykła przepychaczka wystarczy, aby udrażnianie rur Warszawa wykonać szybko, sprawnie i bez najmniejszych problemów. To rozwiązanie jest jednak znacznie droższe i kosztuje powyżej 1500 zł.

Post Author: Weronika