Site Loader
ul Oksywska 44A 34-900 Kielce

Dobry system klimatyzacji musi być wydajny, najlepiej sprawdzają się systemu dzielone. Jedna część umieszczona jest na zewnątrz budynku, następnie powietrze zasysane jest rzez sprężarkę, chłodzone po drodze i wypuszczane przez jednostkę wewnętrzną.

Są to zazwyczaj urządzenia większej mocy, które mogą chłodzić wiele pomieszczeń jednoczenie. Przykładowo bardzo dobrze nadają się do chłodzenia 3 pokojowego mieszkania. Zużycie energii przez urządzenie zależy od tego, jak duże jest klimatyzowane pomieszczenie oraz, oczywiście, jak często i jak długo korzystasz z urządzenia. Przykład: w przypadku pomieszczenia o powierzchni 25 m2 potrzebna jest klimatyzacja o mocy chłodniczej 2500 watów. Przed zakupem warto dokładnie sprawdzić jakiej mocy klimatyzacja będzie nam potrzebna. Oczywiście aby działała prawidłowo, powinniśmy ograniczyć do minimum otwieranie okien w naszym domu. Ważne są także stałe przeglądy klimatyzacji. Dość ważne będą z pewnością filtry, muszą być czyste aby nie blokowały zasysanego powietrza. W przypadku wielu klimatyzatorów wykorzystywany jest filtr kompaktowy. Jego wymiana jest dość prosta, klimatyzatory są zbudowane w taki sposób aby dostęp do filtra był dość wygodny. Podobną zasadę działania ma także klimatyzacja w naszych samochodach. Gdy system klimatyzacyjny jest intensywnie użytkowany, szczególnie w upalne lato lub mroźną zimę, sprężarka klimatyzacji może ulec awarii. Jednym z objawów które mogą nas zaniepokoić w działaniu klimatyzacji, będzie słabszy strumień powietrza.

Potrzebne będzie wówczas odgrzybianie, tak jak wiele czynności serwisowych możemy wykonać samemu, tak odgrzybianie powinniśmy zostawić specjaliście, który będzie dokonywał przeglądy naszej klimatyzacji w naszym domu lub samochodzie. Wszystkie elementy muszą działać bez zarzutu, jeżeli zaniedbamy serwisowanie klimatyzacji, może odbyć się to niekorzystnie na naszym zdrowiu. Zagrzybiona klimatyzacja, będzie rozsiewała grzyby po całym naszym mieszkaniu. My natomiast będziemy je wdychali.

Post Author: Weronika