Site Loader
ul Oksywska 44A 34-900 Kielce

Filtry powietrza HEPA lub wysokowydajne filtry cząstek stałych, działają poprzez przepychanie powietrza przez drobną siatkę zatrzymującą cząsteczki zanieczyszczeń, takie jak pyłki, sierść zwierząt domowych, roztocza, dym i inne patogeny.

Jakość powietrza w pomieszczeniu wpływa na twoje zdrowie, szczególnie jeśli ty lub ktoś inny w domu ma astmę i inne problemy z układem oddechowym. Kontakt z pyłkami, zarodnikami pleśni, odchodami roztoczy, dymem, sierścią zwierząt domowych lub smogiem może powodować bóle głowy, ból gardła, zaburzenia oddychania i wysypkę skórną. Twój filtr powietrza chroni Cię przed oddychaniem tymi zanieczyszczeniami w domu. Wysokowydajne filtry powietrza usuwają do 85% zanieczyszczeń powietrza w twoim domu, co jest liczbą, która pozwala ci spokojnie spać w nocy. A prawdziwy filtr powietrza HEPA, stosowany w całym systemie filtracji lub oczyszczaczu powietrza, może usunąć do 99% zanieczyszczeń w domu. Filtry powietrza z włókna szklanego są całkiem dobre, jeśli chodzi o wychwytywanie dużych cząstek w powietrzu, ale nie radzą sobie zbyt dobrze z małymi cząsteczkami. Chociaż filtry powietrza HEPA nie są tak dobre w wychwytywaniu dużych cząstek, są znacznie lepsze w wychwytywaniu mniejszych cząstek. Ale mniejsze cząsteczki są znacznie bardziej szkodliwe dla zdrowia. Skuteczność filtra powietrza HEPA i znaczenie jakości powietrza dla zdrowia to dwa proste, ale potężne powody, dla których te filtry o wysokiej wydajności przewyższają każdą inną opcję. Inwestując w filtr powietrza o standardzie HEPA możesz zapewnić, że będziesz oddychać czystszym i zdrowszym powietrzem.

W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów filtrów powietrza HEPA w różnym stopniu oczyszczania, przykładowo filtry kasetowe. Oczyszczacze powietrza mogą być również stosowane w szpitalach lub laboratoriach, dzięki czemu mogą oczyszczać powietrze z zanieczyszczeń, które mogą mieć wpływ na personel oraz pacjentów. Filtry w standardzie HEPA, które są kluczową częścią najskuteczniejszych oczyszczaczy powietrza.

Post Author: Weronika