Site Loader
ul Oksywska 44A 34-900 Kielce

Decydując się na przejście z tradycyjnego oświetlenia żarowego na ekologiczną alternatywę, nie ograniczaj się do świetlówek kompaktowych lub żarówek LED.

Zamiast tego można również rozważyć użycie taśm LED. Są one doskonałym wyborem pod względem funkcjonalności, a także różnorodnych zastosowań dekoracyjnych. Ze względu na trwałość, gamę kolorów i bezpieczeństwo można je stosować niemal wszędzie. Tak naprawdę jest wiele powodów, dla których warto wypróbować taśmowe oświetlenie LED w domu czy w firmie. Większość taśm świetlnych LED ma klej z tyłu, który pozwala przykleić je w dowolnym miejscu. Można je również montować w specjalnych profilach do taśm LED. Światła LED zużywają do 75 procent mniej energii niż żarówki i do 50 procent mniej niż świetlówki kompaktowe, co czyni je doskonałym źródłem światła dla efektywności energetycznej. Główną cechą taśm LED jest ich elastyczność. W przeciwieństwie do żarówek można je przymocować do zakrzywionych powierzchni, narożników lub uformować w prawie dowolny kształt w zależności od potrzeb.

W przeciwieństwie do lamp fluorescencyjnych światła LED nie zawierają rtęci ani innych agresywnych chemikaliów.

Dlatego nie wymagają specjalnego usuwania ani nie stanowią zagrożenia dla zdrowia i środowiska po upuszczeniu czy podczas procesu utylizacji. Światła LED są również zbudowane z trwałych komponentów, które są odporne na trudne warunki. Zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymać duże wibracje czy uderzenia zewnętrzne oraz wahania temperatur bez zakłócania procesu świecenia. Chociaż początkowy koszt zakupu diod LED jest większy niż tradycyjnych żarówek, ich długa żywotność, trwałość i energooszczędność sprawiają, że są one bardziej opłacalne. Jeśli nie jesteś przekonany do zmiany całego oświetlenia na diody LED, najlepszym sposobem na oswojenie się z tą technologią mogą być taśmy oraz profile do taśm led. Większość będzie tańsza niż żarówki LED i jest to świetny sposób, aby zobaczyć zalety przed całkowitym przełączeniem na takie oświetlenie. Zaoszczędzisz także pieniądze na konserwacji, narzędziach i oprawach oświetleniowych.

Post Author: Weronika