Site Loader
ul Oksywska 44A 34-900 Kielce

Leczenie polegające na korekcji zgryzu za pomocą aparatu ortodontycznego znane jest już praktycznie od osiemnastego wieku naszej ery, jednak dopiero na początku dwudziestego wieku zaczęło stawać się ono coraz bardziej popularne.

W dzisiejszych czasach można by rzecz, że specjaliści od ortodoncji są tak powszechni jak mechanicy samochodowi. Powszechnie uznaje się bowiem, że zdrowy i ładny uśmiech to przede wszystkim podstawa. Każdy z nas chciałby mieć piękne i białe zęby, które nie tylko wpływają pozytywnie na estetykę naszego wyglądu, ale również przede wszystkim wpływają na nasze zdrowie i samopoczucia.
Kiedy powinniśmy zdecydować się na aparat ortodontyczny? Przede wszystkim wiedzmy o tym, że o leczeniu ortodontycznym decyduje lekarz specjalista, a nie my sami. Wady zgryzu, które będą kwalifikowały nas do tego, by rozpocząć leczenie ortodontyczne to między innymi tyło zgryz lub przodozgryz, zgryz otwarty lub głęboki. Jak same nazwy wskazuję te konkretne przypadłości dotyczą przede wszystkim samego zgryzu. Kiedy powinniśmy się zdecydować na aparat ortodontyczny?

Przesunięcie dolnego łuku względem górnego, niestykanie się zębów żuchwy i szczęki, czy wzajemne zakrywanie się siekaczy górnych i dolnych.

Ponadto wyróżnia się jeszcze tak zwane stłoczenie zębów, które powoduje, że zęby w sposób nienaturalny zaczynają nachodzić na siebie, zaczyna brakować miejsca w łuku zębowym, dlatego w przypadku tego typu wady, najczęściej pierwszym krokiem leczenia jest usunięcie co najmniej po jednym zębie z lewej i prawej strony w zakresie od czwórki do ósemki. Idąc z kolei w drugą stronę często wielu pacjentów posiada tak zwaną szparowatość zębów, która z kolei polega na tym, że rozmiar zębów nie jest adekwatny do tego jak wiele miejsca w łuku zębowym posiada dany pacjent. Rzadziej spotykaną dolegliwością jest zatrzymanie zęba, która w wyniku choćby braku miejsce w łuku, nie jest w stanie odpowiednio się rozwinąć i przebić przez dziąsło. Jeśli więc zidentyfikowałeś u siebie jedną z powyższych dolegliwości, to koniecznie odwiedź aparat na zęby wrocław by uzyskać odpowiednią pomoc specjalisty w zakresie leczenia chorób zgryzu.

Post Author: Weronika