Site Loader
ul Oksywska 44A 34-900 Kielce

Istnieje wiele dobrych powodów, aby przejść na dietę wegańska lub wegetariańską, przy czym obawy dotyczące hodowli zwierząt i wysokie koszty środowiskowe przemysłu mięsnego należą do dwóch najczęstszych.

Nawet jeśli nie chcesz zostać całkowicie weganinem, przestrzeganie diety roślinnej przez większość czasu może poprawić twoje zdrowie poprzez zwiększenie spożycia owoców, warzyw i produktów bogatych w błonnik, takich jak rośliny strączkowe i kasze.

Niezwykle optymalne jest przestrzeganie kompletnej diety wegańskiej z dodatkiem mięsa ryb i drobiu dla osób które są sportowcami. Jednak, jak w przypadku każdej diety, pewne planowanie wymaga zdrowego odżywiania się jako weganin, a jeśli zdecydujesz się na dietę całkowicie roślinną, musisz zastanowić się, w jaki sposób uzyskasz niektóre ze składników odżywczych, które ludzie zwykle otrzymują z produktów pochodzenia zwierzęcego. Weganie i wegetarianie powinni się szczególnie martwić o dostarczenie organizmowi składników takich jak białko, żelazo i witamina B12.

To, czy dieta wegańska jest dla ciebie dobra, czy zła, zależy całkowicie od tego, co wybierzesz podczas komponowania posiłków.

Białko może być trudniejsze do spożycia, ale jest możliwe, aby spożywać go w odpowiedniej ilości, jeśli odpowiednio planujesz posiłki. Możesz również wybierać potrawy bezmięsne zamawiając lunch do pracy. Wreszcie, możesz pomóc planecie stosując wegańskie jedzenie, ponieważ ma zwykle znacznie niższy ślad węglowy niż typowy hamburger czy kotlet mięsny. Jeśli zdecydujesz się na dietę wegańską, ważne jest, aby upewnić się, że nie brakuje Ci niezbędnych składników odżywczych, które zwykle znajdują się w produktach pochodzenia zwierzęcego. Jedz regularnie białka roślinne, takie jak soja, orzechy, tofu, fasola, soczewica, groszek i kukurydza, nie zapominaj, że pieczywo również jest źródłem białka dla wegan. Jak zapewne wiesz, przed przejściem na dietę wegańską należy wziąć pod uwagę wiele kwestii i może to być nieco przytłaczające, dlatego warto najpierw zwrócić się do dietetyka, aby pomógł skomponować zbilansowaną dietę i rozwijać zdrowe nawyki.

Post Author: Weronika