Site Loader
ul Oksywska 44A 34-900 Kielce

Kiedy musimy zaplanować pogrzeb, należy udać się do domu pogrzebowego. Najczęściej będziemy szukali tego rodzaju usług w pobliżu, trzeba oczywiście z właścicielem domu pogrzebowego ustalić wszystkie szczegóły związane z pochówkiem.

Z pewnością powinniśmy określić jak na wyglądać pochówek. Wiele rodzin ma swoje tradycje związane z pogrzebem osoby bliskiej, dlatego też dom pogrzebowy musi poznać szczegóły aby przygotować godny pochówek zmarłego. Mogą to być tradycje związane z kwiatami, wiązankami, czy też rodzajem trumny. Niektórzy mogą woleć trumnę półotwartą, inni chcą aby zmarły spoczął w trumnie zamkniętej. Wszystko oczywiście dostosowane do religijnego pochówku zmarłego. Powinniśmy także przygotować uranie dla zmarłego w którym zostanie złożony do grobu. Trzeba także zastanowić się nad nekrologiem. Powinniśmy rozmieścić klepsydry w okolicy, aby osoby znające osobę zmarłą mogły uczestniczyć w pochówku. Z pewnością musimy poinformować dom pogrzebowy w którym kościele odbędzie się nabożeństwo żałobne i na którym cmentarzu spocznie zmarły, aby można było poczynić odpowiednie przygotowania. Musimy określić czy będzie to pogrzeb katolicki czy świecki, wówczas zostaną powzięte specjalne przygotowania. Trzeba określić jaką drogą będzie przemieszczał się kondukt pogrzebowy.

Można pochować zmarłego na cmentarzu katolickim należącym do parafii, lub tez na cmentarzu komunalnym, który najczęściej należy do władz gminy.

W zależności od wyboru, powinniśmy skontaktować się z osobami odpowiedzialnymi za zarządzanie cmentarzem. Musimy ustalić takę jaki wybrać nagrobek, oczywiście we wszystkich tych działaniach pomoże nam zakład pogrzebowy Kraków to miasto gdzie znajdziemy wiele profesjonalnych firmy, które zadbają o godny pochówek. Z pewnością pomoc zakładu pogrzebowego będzie nieoceniana, osoby zajmujące się pochówkami, pomogą załatwić nam formalności związane z wykupem miejsca na cmentarzu. Może,my wybrać odpowiedni nagrobek, najczęściej będzie to pomnik z kamienia, do wyboru jest wiele różnych kolorów. Możemy także dobrać odpowiednie epitafium na grobie zmarłej osoby.

Post Author: Weronika