Site Loader
ul Oksywska 44A 34-900 Kielce

Zapewnienie jakości aplikacji ma zasadnicze znaczenie dla zadowolenia klientów. Internet rozwija się bardzo szybko w ostatnich latach, użytkownicy

Internetu mają obecnie do wyboru różne przeglądarki internetowe, za pomocą których można uzyskać dostęp do stron oraz aplikacji internetowych. Dzięki temu mamy dostęp do dużej ilości oprogramowania z poziomu przeglądarki. Warto sprawdzić czy oprogramowanie które tworzymy jest kompatybilne z oprogramowaniem na serwerze, czasem bowiem konieczne mogą być aktualizacje, także ze względu na bezpieczeństwo danych. Testowanie można prowadzić automatycznie lub też ręcznie. W przypadku testowania automatycznego z pewnością należy dokładnie określić jakie obszary mają być sprawdzane. Wówczas podczas obciążenia można wyłapać niedociągnięcia. Należy określić maksymalną ilość użytkowników, którzy mogą korzystać równolegle z oprogramowania. Z pewnością producent powinien także określić minimalne wymagania sprzętowe dla oprogramowania. Niekiedy może się okazać iż program czy aplikacja są zbyt pamięciożerne, wówczas trzeba będzie przeprowadzić optymalizację kodu źródłowego. Trzeba pamiętać iż przy większym obciążeniu oprogramowanie może działać trochę wolniej, przykładowo ze względu na dużą ilość zapytań do bazy danych.

Wówczas należy poszukać nowych rozwiązań, które pozwolą na sprawny dostęp do bazy, co znacznie skróci czas odpowiedzi serwera.

Z pewności testy aplikacji webowych wymagają sprawdzenia aplikacji na różnego rodzaju przeglądarkach. Dodatkowo warto sprawdzić jak aplikacje wyglądają na poszczególnych urządzeniach mobilnych. Interfejs użytkownika musi dobrze wyglądać na wszystkich urządzeniach bez względu na rozdzielczość i format. Różne wersje popularnych przeglądarek, mogą się od siebie różnić, co z pewnością warto brać pod uwagę przy testowaniu aplikacji. Dodatkowo testujemy wersje mobilne i desktopowe przeglądarek, aby mieć pewność iż niezależnie od przeglądarki nasza aplikacja będzie wyświetlała się prawidłowo.

Post Author: Weronika