Site Loader
ul Oksywska 44A 34-900 Kielce

Zastosowanie w budownictwie rusztowań aluminiowych znacznie ułatwia oraz przyspiesza transport oraz złożenie rusztowania na miejscu.

Do tej pory najczęściej stosowane były rusztowania stalowe które są dość ciężkie, zastosowanie aluminium obniża wagę, zachowując odpowiednią wytrzymałość całej konstrukcji. Naturalnie rusztowanie powinno być odpowiednio wypoziomowane, powinno zabezpieczać pracowników przed upadkiem z wysokości. Dlatego stosuje się barierki, do których możemy przypinać pasy oraz szelki bezpieczeństwa. Można zastosować także specjalne suwnicę które utrzymują szelki pracownika który ma wówczas więcej swobody.

Zalety wykorzystania rusztowań aluminiowych

Aluminiowe rusztowania jezdne

Rusztowania stosujemy wewnątrz jak również na zewnątrz budynków, często służą przy pracach związanych z elewacją budynku, często podczas remontów często widzimy rusztowania które obejmują dużą część elewacji. Mogą być to także mniejsze rusztowania, które pozwalają na prowadzenie prac w określonym miejscu, zastosowanie kółek pozwala łatwo je przetransportować po zakończonej pracy. Ważnym elementem jest oczywiście bezpieczeństwo, dlatego kółka posiadają blokady, stosuje się również dodatkowe wsporniki, systemy mocowania aby rusztowanie pozostawało stabilne. Dzięki temu pracownicy którzy znajdują się na określonej wysokości mogą skupić się na pracy, czują się bezpiecznie.

Modelem rusztowań które cieszą się dużą popularnością jest Boss CLIMA, jest to rusztowanie jezdne, możemy zatem łatwo ustawić w odpowiednim miejscu, posiada szerokość od 90 do 150 cm, wysokość podstawy wynosi 2,2 m. Rusztowania tego typu możemy łatwo dopasować do własnych potrzeb, niska waga powoduje że może złożyć je jedna osoba. W tym przypadku stosujemy także standardowe podesty, możemy łatwo dopasować wysokość rusztowania a następnie w miarę potrzeb przesuwać je w inne miejsce. Dostępne są także wsporniki które odpowiadają za wzmocnienie konstrukcji, stosuje się także barierki ochronne.

Wiele firm korzysta z możliwości wynajmu rusztowania, dzięki temu nie musi posiadać własnego zestawu, zwłaszcza jeżeli firma prowadzi prace na wysokości sporadycznie, wówczas wynajem będzie najlepszym pomysłem. Na stronie internetowej Rusztowania.Rentals/boss-clima/ możemy znaleźć zestaw Boss CLIMA. Jest to rusztowanie jezdne, które sprawdzi się w wielu miejscach, jest to lekkie rusztowanie, które można łatwo złożyć i transportować.

Post Author: Weronika