Site Loader
ul Oksywska 44A 34-900 Kielce

Szukasz zwierzaka? Szukasz ciepłego towarzysza, który dotrzyma Ci towarzystwa w mroźne zimowe noce? Jeśli odpowiedziałeś tak, powinieneś rozważyć zakup kota.

Są idealnymi zwierzętami domowymi i są dość łatwe w utrzymaniu. Możesz dowiedzieć się więcej o opiece nad nimi w poniższych poradach.Koty bardzo lubią trawę i rośliny, takie jak kocimiętka. Istnieją jednak rośliny trujące dla kotów. Chryzantemy i ostrokrzew są piękne i powszechne w okresie świątecznym, ale mogą być bardzo toksyczne dla kotów. Inne rośliny, które są toksyczne lub śmiertelne, to lilie, rabarbar i żonkile.Koty są częściowo nocne. Oznacza to, że będą najbardziej aktywne w nocy. Zamknij drzwi, aby hałas nie dotarł do Ciebie. Dzięki temu będziesz spać znacznie lepiej, bez kotów wskakujących z tobą do łóżka.Używaj krótkich słów, gdy chcesz wyrazić niezadowolenie ze swojego kota. Krótkie „nie” zostanie zapamiętane, nawet jeśli nie zawsze będzie przestrzegane. Wiele osób myśli, że koty niczego nie słuchają, ale krótkie komendy są z pewnością rozumiane przez koty i będą reagować na te komendy, jeśli będziesz z nimi zgodny.Jeśli chcesz mieć swojego kota przez wiele lat, dobrym pomysłem jest trzymanie go w domu. Chociaż kot może lubić wychodzić na zewnątrz, statystycznie udowodniono, że koty przebywające na zewnątrz żyją krócej niż koty niewychodzące. Kot, który spędza czas na dworze, niesie ze sobą niebezpieczeństwa, a nie tylko wszystkie inne zwierzęta.Kto powiedział, że tylko psy potrafią robić sztuczki? Koty są bardzo inteligentne i mają zdolność uczenia się, zwłaszcza jako młode kocięta. Niektórzy ludzie szkolą swoje koty, aby bawiły się w aportowanie, tak jak robią to psy. Są nawet osoby, które z powodzeniem nauczyły swojego kota używania zwykłej toalety zamiast kuwety.Jeśli kot jest zbyt głośny, spróbuj dowiedzieć się, dlaczego robi tak dużo hałasu. Nauka o miauczeniu kota będzie tym łatwiejsza, im dłużej ją poznasz. Możliwe jest, że jest głodna lub chce być wypuszczona na zewnątrz. Zapewnij swojemu kotu długie i szczęśliwe życie dzięki tym wskazówkom

Upewnij się, że zwracasz uwagę, aby lepiej zrozumieć swojego kota.Podczas gdy dzieci powinny pomagać w opiece i obowiązkach kota, obowiązki kuwety zostaw dorosłym lub starszym dzieciom.

Kuweta kota może przenosić choroby i pasożyty. Ponieważ młodsze dzieci mogą nie przestrzegać właściwych procedur mycia rąk, lepiej pozostawić tę pracę starszym i bardziej odpowiedzialnym.Nakarm kota karmą w puszkach. Chociaż jest zwykle droższa, żywność w puszkach oferuje realne korzyści odżywcze. Pokarmy w puszkach są również bogatsze w tłuszcze, białka i pomagają nawodnić kota. Karma w puszkach jest znacznie łatwiejsza do żucia dla starszych kotów. Porozmawiaj z weterynarzem, ale jedzenie w puszkach jest lepsze.Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że zabieranie kota na spacer jest całkowicie normalne, aby mógł ćwiczyć i mieć świeże powietrze. Istnieją specjalne szelki, których możesz używać z kotem. Jeśli użyjesz typu, który został stworzony dla psów, istnieje szansa, że ​​Twój kot może uciec.Jeśli Twój kot zostanie ugryziony przez innego kota, postaraj się zawieźć go do weterynarza w ciągu 24 godzin. Weterynarz może podać mu antybiotyki, które ochronią go przed infekcją i poważnymi problemami zdrowotnymi. Ukąszenia kota mogą uwięzić bakterie pod skórą kota, tworząc ropień lub inną niebezpieczną infekcję, której leczenie może kosztować setki dolarów.Teraz, kiedy już wiesz, jak opiekować się kotem, nie powinieneś mieć problemów z jego zdobyciem. Kot może zdziałać cuda w Twoim życiu. Może zapewnić ci wiele godzin towarzystwa. Posłuchaj podanych tu rad, a będziesz miał przyjaznego towarzysza, który nigdy nie opuści cię.

Post Author: Weronika