Site Loader
ul Oksywska 44A 34-900 Kielce

Kiedy chcemy wybierać odpowiednie płytki do naszej łazienki, czy też kuchni warto zwrócić uwagę na parametry jakimi charakteryzują się różnego rodzaju płytki ceramiczne.

W łazience czy też w kuchni czasem może panować wilgoć, para wodna, dlatego w tym przypadku z pewnością warto wybrać płytki o niskiej nasiąkliwości, poszukujemy wówczas płytek o nasiąkliwości poniżej 3%. W przypadku podłóg, przykładowo w salonie możemy wybrać płytki o nasiąkliwości od 3 do 10%, w przypadku płytek ściennych może być nasiąkliwość powyżej 10%. Oczywiście należy zwrócić uwagę także na ścieralność, będzie to bardzo istotne dla płytek podłogowych, gdzie przykładowo w przedpokoju warto zastosować płytki o wysokiej odporności na ścieranie.

Jakie parametry określają jakość płytek?

Płytki na ściany i podłogi

Dodatkowo ważny jest parametr śliskości płytek, tym przypadku płytki oznaczone są od R9 do R13, w tym przypadku, im wyższa wartość tym płytki będą mniej śliskie. Warto zwrócić uwagę na to w łazience na podłodze, ale także przykładowo w przedpokoju gdzie kiedy wchodzimy po deszczu czy też w zimie wnosząc śnieg, możemy sprawić iż podłoga będzie dość śliska. Naturalnie powinniśmy także wybrać odpowiedni materiał, w przypadku podłóg najlepiej sprawdzą się płytki gresowe, są to płytki odporne, wypalane w wysokiej temperaturze, dodatkowo odporne są także na ścieranie. W przypadku ściany może być to płytka z glazury, może posiadać nieco inne właściwości niż płytki typowo na podłogę.

Jeżeli chcemy stworzyć nowoczesne, eleganckie pomieszczenia wówczas możemy zadbać o to aby zakupione przez nas płytki byłem równe, im lepiej obcięte są brzegi, tym cieńszą fugę możemy zastosować. W tym przypadku polecane są płytki rektyfikowane, są to płytki, które po wypaleniu przechodzą obróbkę mechaniczną. Dzięki temu brzegi są odpowiednio oszlifowane, możemy stosować fugę o szerokości przykładowo 1,5 mm. Dzięki temu uzyskamy jednolitą, gładką powierzchnię, z pewnością tego typu płytki sprawdzą się dobrze na dużych powierzchniach, gdzie będziemy chcieli uzyskać elegancki efekt.

Modelem na który warto zwrócić uwagę jest Pure City, są to płytki z Paradyża, które charakteryzują się bardzo wysoką jakością, są to płytki rektyfikowane, możemy zatem układać je dość blisko siebie, są to płytki prostokątne o wymiarach 30 x 90 cm, możemy w tym przypadku wybrać płytkę jasną czy też ciemno brązową. Z pewnością mogą utworzyć one ciekawe połączenia w naszych kuchniach czy też łazienkach. Ze szczegółami możemy zapoznać się na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/PURE-CITY/6441, znajdziemy tam duży wybór płytek z serii Pure City.

Post Author: Weronika