Site Loader
Dzwoń teraz!
ul Oksywska 44A 34-900 Kielce
ul Oksywska 44A 34-900 Kielce

Ogromne korzyści czerpie się ze stosowania pestycydów w leśnictwie, zdrowiu publicznym i sferze domowej – i oczywiście w rolnictwie, sektorze, od którego gospodarka światowa jest w dużej mierze uzależniona.

W rolnictwie najskuteczniej zwalczane są choroby przenoszone przez insekty i grzyby, zabijając je za pomocą insektycydów i fungicydów. Środki owadobójcze są często jedynym praktycznym sposobem zwalczania owadów rozprzestrzeniających choroby plonów. Tym samym ogranicza się również zachorowalność ludności, która taką skażoną żywność mogłaby spożywać i w konsekwencji chorować. W ciągu ostatnich lat rolnicy osiągnęli znaczny postęp w wydajności produkcji żywności, stosując środki ochrony roślin. Zrobili to przede wszystkim w celu zapobiegania lub zmniejszenia strat rolnych spowodowanych działaniem szkodników i chwastów, co spowodowało lepszą wydajność i większą dostępność żywności w rozsądnej cenie i przez cały sezon. Dzięki stosowaniu pestycydów w rolnictwie produktywność dramatycznie wzrosła w większości krajów.

Na przykład plony pszenicy czy kukurydzy są znacznie zwiększone. Od dawna uważa się, że diety zawierające świeże owoce i warzywa znacznie przewyższają potencjalne ryzyko spożywania bardzo niskich pozostałości pestycydów w uprawach.

Lepsze odżywianie i zmniejszone spożycie żywności wysoko przetworzonej oraz codzienna aktywność fizyczna poprawiają zarówno jakość, jak i długość życia. Ulepszona opieka medyczna i leczenie farmakologiczne wraz z higieną odegrały istotną rolę w przedłużaniu życia, ale wartość odżywczej, bezpiecznej i niedrogiej żywności nie należy lekceważyć jako promotora zdrowia, który zwiększa długość życia. Środki ochrony roślin, takie jak środek chwastobójczy w zbożach, odgrywają ważną rolę w niszczeniu różnych organizmów, które mają negatywny wpływ na działalność człowieka w rolnictwie, infrastrukturę i materiały codziennego życia. W wielu konkretnych sektorach działalności człowieka środki ochrony roślin są wykorzystywane do zwalczania niepożądanych organizmów, takich jak zapobieganie przyspieszonej korozji konstrukcji metalowych, utrzymanie murawy na boiskach sportowych i polach golfowych, w ogrodnictwie domowym i ozdobnym.

Post Author: Weronika