Site Loader
ul Oksywska 44A 34-900 Kielce

Oświetlenie LED jest właściwym wyborem dla Twojej firmy czy domu. Światła LED oszczędzają pieniądze i są bezpieczniejsze w użyciu.

Zastąpienie standardowego oświetlenia o wysokiej intensywności oświetleniem LED zapewnia wiele oszczędności energii w porównaniu z tradycyjnymi źródłami światła. Ponadto diody LED nie zawierają rtęci i dlatego nie mają żadnych specjalnych wymagań dotyczących utylizacji, co czyni je bezpieczniejszymi w użyciu i przyjaznymi dla środowiska naturalnego. Pewnie nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale duże miasta wydają aż połowę swoich budżetów energetycznych na oświetlenie zewnętrzne. Wobec tego wiele miast coraz częściej szuka sposobów na zwiększenie efektywności energetycznej w zakresie redukcji emisji węgla, jednocześnie zmniejszając koszty operacyjne i koszty utrzymania oraz zapewniając zgodność z przepisami. Diody LED emitują więcej lumenów na wat niż tradycyjne żarówki. Na wydajność opraw oświetleniowych LED nie ma wpływu kształt i rozmiar, w przeciwieństwie do zwykłych żarówek czy świetlówek. Ponadto diody LED mogą emitować światło o zamierzonym kolorze bez użycia filtrów kolorów, zgodnie z potrzebą tradycyjnych metod oświetlenia. Jest to bardziej wydajne i może obniżyć koszty początkowe instalacji. Diody LED mogą być bardzo małe i można je łatwo przymocować do płytek drukowanych.

Czas włączenia i wyłączenia jest bardzo krótki, diody LED zapalają się bardzo szybko.

Typowa czerwona dioda LED osiągnie pełną jasność w ciągu mikrosekundy. Diody LED stosowane w urządzeniach komunikacyjnych mogą mieć jeszcze krótszy czas reakcji. Diody i oprawy sufitowe led są idealne do zastosowań podlegających częstemu cyklowi włączania i wyłączania, w przeciwieństwie do lamp żarowych i fluorescencyjnych, które ulegają szybszemu zużyciu podczas częstego użytkowania, lub lamp wyładowczych dużej intensywności, które wymagają długiego czasu przed ponownym uruchomieniem. W przeciwieństwie do większości źródeł światła, diody LED emitują bardzo mało ciepła w postaci podczerwieni, która może spowodować uszkodzenie wrażliwych przedmiotów lub tkanin. Zmarnowana energia jest rozpraszana w postaci ciepła przez podstawę diody LED.

Post Author: Weronika