Site Loader
ul Oksywska 44A 34-900 Kielce

Wiele osób uważa, że ​​znalezienie strategii łagodzenia objawów astmy jest trudne, ale pamiętaj, że jest to prawdą tylko wtedy, gdy nie jesteś poinformowany.

Aby skutecznie łagodzić objawy astmy, chcesz dowiedzieć się jak najwięcej i zastosować te informacje.Unikaj kontaktu ze zwierzętami. Zwierzęta noszą na sobie dużo kurzu i innych zanieczyszczeń. Jeśli masz zwierzaka, myj je co tydzień i staraj się, aby jego sierść była jak najkrótsza. Jeśli masz zamiar mieć kontakt ze zwierzęciem, być może powinieneś założyć maskę.Wiele osób lubi zapach czystego domu. Jeśli masz astmę, jest to rzeczywiście szkodliwe. Przyjemny zapach pochodzi z chemikaliów, które pozostają w powietrzu. Upewnij się, że otwierasz okna za każdym razem, gdy sprzątasz w domu, nawet jeśli oznacza to utratę świeżego zapachu.Aby utrzymać astmę pod kontrolą, należy stosować wyłącznie leki przeciwbólowe nie zawierające aspiryny. Zarówno aspiryna, jak i niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen i aleve, mogą z czasem podrażniać płuca i pogarszać skutki astmy. Tylenol nie ma negatywnego wpływu na użytkowników astmy i może być przyjmowany regularnie bez problemu.Pomyśl o zaszczepieniu się na grypę. Jeśli masz astmę regularnie, twoje płuca są bardziej narażone na zakażenie. Szczepionka przeciw grypie powinna chronić płuca przed typowymi infekcjami. Jeśli masz dziecko z astmą, zdecydowanie powinieneś zaszczepić je na grypę, aby zapobiec wystąpieniu poważnych infekcji płuc.Jeśli cierpisz na astmę, ważne jest, aby prawidłowo używać inhalatora. Upewnij się, że bierzesz głęboki oddech przed zażyciem pompy na astmę. Nieprawidłowe używanie inhalatora na astmę może spowodować, że nie będziesz otrzymywać odpowiedniego leczenia w celu kontrolowania objawów astmy.Jeśli masz zamiar ćwiczyć, zacznij bardzo powoli. Odkryj pomocne strategie radzenia sobie z astmą

Nagłe ćwiczenia, takie jak start w biegu, mogą wywołać astmę u większości ludzi.

Możesz ćwiczyć, ale zrób kilka ćwiczeń rozgrzewających, które stopniowo zwiększą tętno, aż poczujesz się komfortowo przy cięższych ćwiczeniach. Nie zmuszaj się do ćwiczeń, jeśli czujesz, że będziesz mieć atak astmy.Uważaj na zawód, który wybierzesz, jeśli masz astmę. Niektóre prace, takie jak malarze, piekarze, pracownicy służby zdrowia i pracownicy rolni, wymagają stosowania chemikaliów lub materiałów, które mogą pogorszyć astmę lub spowodować atak astmy. Staraj się trzymać prac, w których przez cały dzień będziesz przebywać w zdrowym środowisku.Upewnij się, że regularnie kontrolujesz swój dom pod kątem alergenów. Niektóre z najczęstszych sprawców ataków astmy są związane z powietrzem, którym oddychamy. Przedmioty takie jak kurz, pleśń i zarodniki są zazwyczaj najczęstszymi źródłami tych ataków. Wiedząc, że masz problem z tymi przedmiotami, będziesz mógł coś z tym zrobić.Osoby cierpiące na ciężką astmę powinny zażywać środki przeciwbólowe na bazie paracetamolu. Aspiryna, NLPZ i leki na bazie ibuprofenu, takie jak Advil lub Motrin, mogą wywołać lub pogorszyć ataki astmy. Pamiętaj, aby mieć przy sobie odpowiedni rodzaj leku, ponieważ Twoi współpracownicy, przyjaciele lub członkowie rodziny mogą nie mieć odpowiedniego.Biorąc pod uwagę wszystko, czego nauczyłeś się z tego artykułu, powinieneś zacząć bardziej pozytywnie myśleć o sposobach złagodzenia niektórych objawów astmy. Pamiętaj, że masz nowe informacje do wykorzystania, więc powinieneś zacząć myśleć o tym, jak zamierzasz zastosować te strategie, stworzyć plan, który działa dla Ciebie i go zrealizować. Powinieneś poczuć, że zmiany zaczną obowiązywać bardzo szybko.

Post Author: Weronika