Site Loader
ul Oksywska 44A 34-900 Kielce

Coraz powszechniejszym problemem firm ubezpieczających jest wypłata odszkodowań poszkodowanym osobom. Zdarza się, że firmy te nie są w stanie zapłacić odszkodowania w kwocie pełnej, jaka deklarowana jest na umowie ubezpieczeniowej.

W związku z tym ubezpieczając siebie, rodzinę i samochód, musimy wybrać firmę, która jest w stanie wypłacić w razie nieszczęśliwego wypadku tego typu odszkodowanie. Nasze ubezpieczenie gwarantuje nam w poważniejszych przypadkach stu procentowe odszkodowania powypadkowe i ważną rzeczą jest, by klient miał świadomość tego, po to by móc dochodzić swoich praw. Ważne jest także to by ubezpieczyciel gwarantował odszkodowania komunikacyjne, w miejskich środkach transportu. Procentowo suma takiego odszkodowania może dochodzić do siedemdziesięciu procent w przypadkach ciężkich, bądź trzydziestu w lekkich. Po odszkodowanie należy zgłosić się do doradcy reprezentującego osobę w danej firmie ubezpieczeniowej. Wypełnia on wniosek, ustala kwotę, oraz dostarcza dowodów, mających na celu poświadczenie stanu zdrowia poszkodowanego.

Jeżeli nie wiemy jak dokładne napisać i złożyć wniosek można poszukać pomocy specjalisty, szczegółowe informacje można znaleźć tutaj: https://odszkodowania-mura.pl. W trakcie powstania wypadku związanego z ruchem pojazdu w Polsce poszkodowany żeby otrzymał odszkodowanie za wypadek musi zgłosić się do firmy ubezpieczeniowej która zajmuje się ubezpieczeniem pojazdu czyli OC. Gdy poszkodowanym jest polak to ma możliwość naprawy pojazdu. Musi tylko wybrać sobie warsztat w którym będzie naprawiał auto i pobrać musi fakturę za naprawę pojazdu i pobrać faktura która jest mu potrzebna jako dowód dla rzeczoznawcy. Rzeczoznawca wyda swoją opinie jak bardzo uszkodzony został pojazd. Poszkodowany może sprzedać pojazd nienaprawiony oraz żądać jednocześnie o zwrot kosztów naprawy pojazdu zgodnie z wycenieniem przez rzeczoznawcę, nieważne czy jest to szkoda całkowita czy też nie. Jednak jak jest szkoda całkowita to istnieje takie prawo żeby otrzymać odszkodowanie za wypadek który odpowiada różnicy wartości pojazdu jaka jest między pojazdem przed wypadkiem, a wycenioną wartością przez rzeczoznawcę pojazdu po wypadku.

Post Author: Weronika