Site Loader
ul Oksywska 44A 34-900 Kielce

Zabawa jest najbardziej niesamowitym narzędziem edukacyjnym, jakie mają do dyspozycji nasze dzieci.

Uczą się otaczającego ich świata i poruszania się po nim, ćwicząc w czasie zabawy, nawet w wieku zaledwie kilku miesięcy. Rozwijające się dziecko chwyta przedmioty i wkłada je do ust, aby zbadać teksturę. Kiedy już mogą siadać, przewracają wieżę z klocków, które zbudowałeś, lub odrzucają piłkę, aby zbadać przyczynę i skutek.

Wybór bezpiecznych zabawek dla dziecka jest ważny

Little Dutch to bezpieczne zabawki również dla młodszych dzieci

Ważne jest, aby wybierać zabawki, które są odpowiednie dla rozwoju i bezpieczne dla dzieci poniżej 12 miesiąca życia. Przy tak wielu dostępnych opcjach, nie zawsze wiemy, czego szukać w zabawkach dla małych dzieci. Najpierw upewnij się, że sprawdzasz zalecenie producenta dotyczące wieku. Produkty dla dzieci podlegają szeregowi zasad bezpieczeństwa, które określają minimalne standardy bezpieczeństwa, które produkt musi spełniać i jak może być sprzedawany. Unikaj zabawek, które są przeznaczone dla dzieci starszych niż 1 rok, ponieważ mogą nie przejść testu bezpieczeństwa dla niemowląt.

Wybierając zabawki, które chcesz przeznaczyć do zabawy dla niemowląt, musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Zabawka powinna być wystarczająco mocna, aby wytrzymać gryzienie, dzięki czemu będzie można ją żuć. Żadne elementy ani wykończenie nie powinny odpaść, gdy twoje dziecko zacznie eksplorować zabawkę. Zabawka nie powinna mieć ostrych ani spiczastych końcówek. Gdy dziecko nauczy się siadać, raczkować i stać, prawdopodobnie nastąpi kilka upadków, a tego typu zabawki mogą spowodować obrażenia. Unikaj zabawek z małymi częściami, które potencjalnie mogą zostać poluzowane i połknięte lub spowodować zadławienie, jak guziki, kółka i oczy.

Uważaj na zabawki z punktami ściskania, które mogą zranić palce. Zabawki nie powinny mieć również zwisających sznurków, które mogłyby owinąć się wokół jakiejkolwiek części ciała dziecka.
Najlepsze zabawki drewniane Little dutch są wykonane z ekologicznych materiałów, które są przyjazne dla środowiska i bezpieczne dla dzieci.

Post Author: Weronika